Views Today :
Your IP Address : 18.191.240.243
Server Time : 2024-04-27

Διαδικτυακή ενημερωτική συνάντηση 22/5/2023

Τη Δευτέρα 22 Μαΐου 2023, πραγματοποιήθηκε με τη συνεργασία πολλών νηπιαγωγείων του Ν. Ημαθίας διαδικτυακή επιμορφωτική συνάντηση ενημέρωσης εκπαιδευτικών και γονέων.  Εισηγήτρια  της επιμορφωτικής συνάντησης  ήταν η Ψυχολόγος κ. Αθηνά Νάντση. Τα θέματα που αναπτύχθηκαν ήταν:

• Η γνωστική ανάπτυξη του παιδιού
  • Οι σχέσεις τους με συνομήλικους  και
  • Η ομαλή μετάβαση του παιδιού από το νηπιαγωγείο στο Δημοτικό σχολείο.

Η συνάντηση παρά τις 2.30 ώρες κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον  τόσο των συναδέλφων όσο και των γονέων.

Η κ. Νάντση απάντησε σε όλες τις απορίες και ερωτήσεις που δημιουργήθηκαν  σχετικά με προβλήματα συμπεριφοράς και τη διαχείριση τους .  Τελειώνοντας δώσαμε ραντεβού με την έναρξη της  νέας σχολικής χρονιάς να βρεθούμε πάλι μαζί. Εκπαιδευτικοί και γονείς μαζί για το καλύτερο των παιδιών μας.

Στη συνάντηση αυτή μας τίμησε με την παρουσία της και η Σχολική Σύμβουλος Προσχολικής Αγωγής κ. Λαζαρίδου Ησαΐα.

Ευχαριστούμε  όλους τους γονείς που μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Παρακολουθήστε το βίντεο της συνάντησης, το οποίο επιμελήθηκε η συνάδελφος  κ. Ανθή Ζήση την οποία και ευχαριστούμε.